Wielkimi krokami zbliża się sezon choinkowy 2018


Nasza plantacja choinek to dobre źródło wiedzy dla sprzedawców

Co roku do branży dołączają nowi przedsiębiorcy z mniejszym lub większym doświadczeniem w handlu i branżach niekoniecznie związanych z choinkami. Ten wpis kierujemy głównie do takich osób, które niekoniecznie wiedzą, na co zwrócić uwagę podczas hurtowych zakupów jodły kaukaskiej. Często niepotrzebnie wierzą sprzedawcom dla których chwilowy zysk liczy się bardziej niż długoterminowa współpraca. Mamy nadzieję, że informacje którymi się tutaj podzielimy będą pomocne dla każdego początkującego sprzedawcy choinek. Chcemy żeby dzięki nim już po pierwszym sezonie każda z tych osób była zadowolona ze swojej sprzedaży. Im więcej Was będzie, tym lepsza będzie nasza branża. Jak każda plantacja choinek chcemy, żeby co roku wracali Państwo właśnie do nas.

 

Najważniejsze sprawy

W hurtowym zakupie jodły kaukaskiej najważniejszym kryterium przy wyborze drzew są ich klasy. Określają one na ile drzewa są atrakcyjne i nie istnieje dowolność w ich wyznaczaniu. Klasyfikację powinno prowadzić się na podstawie Europejskich Wytycznych Oceny dla Jodły Kaukaskiej, w końcu to za klasę płaci detalista. Niezależnie od kogo kupują Państwo drzewa proszę zwrócić uwagę na to, czy Państwa dostawca używa tych wytycznych na swojej plantacji. My trzymamy się ich od zawsze i miedzy innymi dlatego 90% naszych Klientów współpracuje z nami od lat a reklamacje praktycznie się nie zdarzają. 

 

Dlaczego lepiej kupić mix 1. i 2. klasy niż czystą klasę 1.

Nie sprzedajemy czystej 1. klasy ze względu na to, że różnice między nią a klasą 2. są niewielkie dla końcowego klienta, a różnica w cenie jest znaczna. Czy warto płacić o połowę więcej za drzewa, których nie sprzeda się o połowę drożej w detalu? Ponadto kupując 3. klasę od plantacji stosującej Europejskie Wytyczne Oceny, nabywa się towar który większość dostawców dowolnie stosujących podział na klasy nazywa często 2. lub nawet 1. klasą. 

 

W naszej branży funkcjonuje wiele mitów i niedopowiedzeń na których korzystają tylko nieuczciwi sprzedawcy. Naszym Klientom zawsze służymy radami wynikającymi z naszego ponad 20-letniego doświadczenia w uprawie i sprzedaży choinek.